PLANY WYCOFANIA PRODUKTU Z RYNKU

Wycofanie niebezpiecznego produktu z rynku to poważna sytuacja kryzysowa w firmie. Tylko od wewnętrznego przygotowania przedsiębiorstwa zależy, czy ta operacja zostanie przeprowadzona w miarę bezboleśnie. Skuteczne wycofanie produktu niebezpiecznego z obrotu jest poważnym wyzwaniem, a jednocześnie wyrazem ogromnej odpowiedzialności i troski o klienta.

Dlaczego potrzebny nam plan wycofania niebezpiecznego produktu?

Dla przybliżenia istoty problemu wycofania niebezpiecznego produktu z rynku przyjrzyjmy się poniższemu scenariuszowi:

Jeden z krajowych producentów zabawek dostał dwie anonimowe informacje, dotyczące wady w jego produktach wprowadzonych na rynek. Wada fabryczna miała polegać na niedolaniu elementów z tworzywa sztucznego na etapie wtrysku,  na skutek czego uchwyt zabawki mógł posiadać ostre krawędzie. Firma skontrolowała partie, które pozostały na magazynie i nie stwierdzając wad fabrycznych kontynuowała produkcję. Wady stwierdziły jednak po pewnym czasie organy nadzoru rynku, które ze względu na zagrożenie stwarzane przez produkt nakazały pilne wycofanie zabawek z rynku. Od momentu uzyskania pierwszych informacji o wadliwym produkcie do czasu odebrania pierwszych partii zabawek z sieci dystrybucyjnej upłynęły 4 miesiące. Tak długi czas wycofania produktu wynikał z chaosu powstałego wskutek nieprzygotowania przedsiębiorstwa to takiego przedsięwzięcia. Opinie klientów opisujących swoje przypadki na internetowych forach istotnie pogorszyły sprzedaż przedsiębiorstwa, które od kilku lat próbuje bezskutecznie powrócić do czołówki producentów zabawek.

ZADBAJ O ZAUFANIE SWOICH KLIENTÓW

Takiej sytuacji możemy skutecznie zapobiec, podejmując odpowiednie działania prewencyjne. Jednym z nich jest wdrożenie planu wycofania niebezpiecznego produktu z rynku.

Spółka HLC oferuje wsparcie w obszarze ryzyka wycofania produktów z rynku oraz opracowaniu procedury Planu Wycofania Produktów.  W celu uzyskania informacji na temat wdrożenia procedury w Państwa Firmie, zachęcamy do kontaktu.

Ufają nam najlepsi

Klientami Hestii Loss Control są największe polskie przedsiębiorstwa, tj. kopalnie węgla kamiennego i brunatnego, elektrownie i elektrociepłownie, huty, zakłady branży drzewnej, rafinerie ropy, fabryki nawozów sztucznych, zakłady branży spożywczej, firmy transportowe oraz firmy świadczące usługi finansowe.

Kontakt

Dowiedz się więcej

hestia_loss_control__0087_ ul. Hestii 1, 81-731 Sopot

hestia_loss_control__0087_ (58) 555 65 48